ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

W dniu dzisiejszym:

- nabożeństwo majowe i w kolejne dni o godz. 18:15

- zapraszamy do wzięcia udziału w radosnej promocji wartości rodzinnych podczas koszalińskiego Marszu dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się Mszą Świętą w katedrze o 12:00 i zakończy się Festynem Rodzinnym przy kościele pw. Ducha Świętego

- przypomnienie: do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej został tylko tydzień

W poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła:

- bp Krzysztof Zadarko udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży o 18:30

W środę – święto Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny:

- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:00

- Msza święta szczególnie dla osób które nawiedza w swym znaku Matka Boża Trzykroć Przedziwna

W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana:

- rozpoczynamy codzienne nabożeństwa czerwcowe o 18:15

- adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania ze spowiedzi od 17:00

- nabożeństwo o nowe powołania do służby w Kościele i za powołanych o 18:00

W piątek:

- nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o 18:00

W sobotę – św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy:

- nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o 17:30

- zmiana tajemnic różańcowych

- odwiedziny chorych z posługą sakramentalną wg ustaleń chorych z księżmi, proszę zgłaszać chorych w zakrystii

- w kościele pw. Ducha Świętego będzie dziękczynienie w 32. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Koszalinie, Msza święta pod przewodnictwem bpa Zbigniewa Zielińskiego o 18:00, a potem kantata DEKALOG

Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). W tym roku przejdziemy trasą prowadzącą następującymi ulicami: Teligi, Jachtową, Kutrową i znowu Jachtową przez Franciszkańską wracamy do kościoła. W kolejnych latach trasa procesji poprowadzi przez inne części parafii. Gdyby były osoby chętne do współorganizowania ołtarzy na tej trasie, to będzie to ogromne wsparcie dla parafii. Zachęcam do zaangażowania i kontaktu z duszpasterzami w tej sprawie.

Ogłoszenie dla Seniorów. „Dzienny Dom Pogodna Jesień Senior+” znajdujący się przy ul. Teligi 4 serdecznie zaprasza naszych parafian, którzy ukończyli 60 rok życia do udziału w zajęciach prowadzonych od poniedziałku do piątku w 7:00 - 15:00.

Kancelaria parafialna czynna we wtorek 17:00-18:00 i w sobotę 10:00-12:00

Gościa Niedzielnego można nabyć jak co tydzień przy wyjściu głównym z kościoła; zachęcamy do lektury artykułów o nowym sanktuarium na Bachledówce – związanym z bł. kard. Wyszyńskim oraz odpowiedź na pytanie o znaczenie sformułowania z Koronki do Miłosierdzia Bożego o ofiarowaniu Bogu Ciała i Krwi, Duszy i Bóstwa Jezusa Chrystusa.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

- śp. Jadwigę Betlińską-Pawlak l. 79 z ul. Morskiej

- śp. Walerię Kuźbicką l. 96 z ul. Franciszkańskiej

Dziękujemy Drogim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę. Jesteśmy wdzięczni za wszelkie dowody życzliwości i wsparcia wielu osobom, zwłaszcza w wymiarze duchowym jak i materialnym.

Solenizantów oraz Jubilatów tego tygodnia polecamy prowadzeniu przez Ducha Świętego.

Duszpasterze Parafii