Ogłoszenia 29.01.2023

 IV NIEDZIELA  ZWYKŁA

29 stycznia 2023

1. We wtorek zakończyliśmy wizytę duszpasterską parafii - kolędę. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. A jest to niecałe 30 % Rodzin w Parafii. Bóg zapłać za otwarte drzwi Waszych domów i mieszkań, za życzliwość, za wszelkie poczęstunki i za złożone ofiary z racji kolędy. Dziękujemy za dobre słowo i życzenia. Dziękujemy także naszym ministrantom za pomoc w kolędowaniu. W ich imieniu także składamy podziękowanie za ofiary pieniężne i wszelkie słodkości, które otrzymali od Was podczas kolędowania. Bóg zapłać!

Wszystkich parafian, zarówno tych, którzy nas przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte - obejmujemy naszą modlitwą.

Od poniedziałku wraca Msza św. wieczorna o 1830.

Przypominamy, iż kancelaria czynna jest we wtorki od 17 – 18

oraz w soboty od 10 – 12.

2. Zachęcam do nabycia „Gościa Niedzielnego”. W nim m. in. wspomnienia z pogrzebu naszego ks. Kazimierza.

3. W poniedziałek po wieczornej Mszy spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

4.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek 2 II – zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych podczas adoracji od godz. 1700. Jest to jednocześnie święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone gromnice, a naszymi ofiarami w tym dniu wspieramy zakony kontemplacyjne.

Po Mszy wieczornej zapraszamy Was do pomocy przy rozbieraniu dekoracji świątecznych w kościele.

I piątek miesiąca – to jednocześnie wspomnienia św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Podczas Mszy św. za przyczyną św. Błażeja pobłogosławimy nasze gardła.

I sobota miesiąca:  od 1730 zapraszamy na adorację i rozważanie tajemnic różańcowych jako wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Maryi i zadośćuczynienie za grzechy. Następnie wspólna modlitwa różańcowa i Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

Dziękując wszystkim, którzy wspomagają  naszą wspólnotę modlitwą i ofiarami, życzymy Drogim Parafianom i Gościom obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia zdrowia i radości.                                                          

Szczęść Boże!

W sobotę odbył się pogrzeb śp. Mieczysława Serbińskiego z ul. Bosmańskiej – miał 80 lat oraz śp. Marianny Koziarskiej – lat 91, także z ul. Bosmańskiej. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 22.01.2023

III  NIEDZIELA  ZWYKŁA   22 stycznia 2023

1. W miniony poniedziałek pożegnaliśmy w naszej parafii ks. Kazimierza Mordacza. Drodzy Parafianie - chcę Wam wszystkim wraz z Rodziną ks. Kazimierza jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować za tak piękne świadectwo Waszej wiary i okazaną przez Was wdzięczności i szacunek wobec osoby zmarłego Kapłana.

Dziękuję wszystkim, którzy tak licznie zgromadzili się w naszej świątyni na modlitwie przy zmarłym ks. Kazimierzu. Dziękuję Służbie liturgicznej wraz z ks. Piotrem, dziękuję scholi i Panu Organiście. Dziękuję za kwiaty, znicze a przede wszystkim za zamówione Msze św.

Za zmarłego kapłana, będziemy odprawiali Msze św. przez cały rok, każdego 12 dnia miesiąca, a Żywy Różaniec zamówił Msze gregoriańskie za śp. ks. Kazimierza.

Bóg zapłać Pani Teresce – naszej kościelnej i Pani Teresie Radzikowskiej, które posprzątały kościół przed Mszą żałobną. Pani Elżbiecie Bohdziewicz i  Pani Mariannie Janiec Bóg zapłać za dekorację przy konfesjonale ks. Kazimierza i przy ołtarzu. Dziękuję także Panu Krzysztofowi Grandzie za przygotowanie portretów ks. Kazimierza i umieszczenie wspomnień o zmarłym kapłanie w internecie. Bóg zapłać Pani Róży Gorońskiej, która  zebrała mnóstwo zdjęć związanych z ks. Kazimierzem, a teraz możemy je oglądać na naszej stronie parafialnej. Zachęcam do obejrzenia!

Dziękuję wszystkim, którzy byli również obecni na pogrzebie w Jeżycach, i tym, którzy pojechali autokarem, ale także wielu z Was pojechało swoimi samochodami. Wszystko to świadczy tylko o tym, jak bardzo zapisał się w Waszych sercach ks. Kazimierz, i jak bardzo byliście mu wdzięczni.

Pamiętajmy o ks. Kazimierzy w naszych modlitwach.

2. Kończymy odwiedziny kolędowe naszych parafian.

Poniedziałek  od 16.00        - ul. Bosmańska  bloki 27, 29 i 37

Wtorek                                  - kolęda uzupełniająca.

3. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim m. in. wspomnienia o papieżu Benedykcie XVI, o problemie kremacji zwłok, a także ciekawy artykuł o inteligentnych zwierzętach.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, Jubilatom i solenizantom życzymy zdrowia i Bożych łask.

Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafii

Ogłoszenia 15.01.2023

II  NIEDZIELA  ZWYKŁA   15 stycznia 2023

1. W czwartek odszedł do wieczności ks. Kazimierz Mordacz.

Zapraszamy wszystkich jutro na wspólną modlitwę za śp. ks. Kazimierza. Czuwanie modlitewne rozpocznie się o godz. 1700, o 1800 wspólna modlitwa różańcowa a o 1830 Msza św. żałobna.

We wtorek pogrzeb śp. ks. Kazimierza w rodzinnej Parafii w Jeżycach pod Darłowem rozpocznie się o 1100. Jako parafia organizujemy wspólny wyjazdy na pogrzeb. Jest wynajęty autobus i przyjmujemy w zachrystii zapisy. Wyjazd o 915, powrót ok. 1400. Koszt wyjazdu to 25 zł.    

2. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian.

wtorek                - ul. Bursztynowa oraz Bosmańska domki od 1- 8 i bloki 9, 10, 11, 12.

środa                   - ul. Bosmańska  14, 16, 18, 20, 22, 24

czwartek             - ul. Bosmańska  17, 19, 21, 25

piątek                  - ul. Bosmańska 13, 15, 23,

sobota                 - ul. Bosmańska 31, 33, 35.  

Kolęda od wtorku do piątku od 1600. W sobotę od 1400.

 

3. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafii

Wołajmy jeszcze raz o radość nieba dla ks. Kazimierza Mordacza – miał 64 lata. Wieczny odpoczynek …

Ogłoszenia 08.01.2023

NIEDZIELA  CHRZTU PAŃSKIEGO

 8 stycznia 2023

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

2. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców:

poniedziałek       - ul. Teligi, Jachtowa, Kapitańska, Szyprów, Kutrowa

wtorek                - ul. Franciszkańska domki od 111 – 162 parzyste i nieparzyste oraz bloki 144.

środa                   - ul. Franciszkańska domki nr parzyste i nieparzyste od 41 do 105

czwartek             - ul. Franciszkańska bloki 110, 112, 116

piątek                  - ul. Franciszkańska bloki 114, 118, 122, 124

sobota                 - ul. Jantarowa, Krańcowa, Fiordowa, Klifowa.

Kolęda od poniedziałku do piątku od 1600. W sobotę od 1400.

3. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Od dziś gazeta kosztuje 10 zł.

4. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, serdecznie zaprasza 14 stycznia (sobota) na godz. 1100 na Spotkanie opłatkowe Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. W programie Msza św., jasełka przygotowane przez alumnów roku I, dzielenie opłatkiem, wspólne kolędowanie i posiłek. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Dziękujemy Drogim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę. Życzymy błogosławionej niedzieli w rodzinnym gronie. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy życzenia zdrowia i radości.

Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafii

Ogłoszenia 01.01.2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święto Bożej Rodzicielki - Nowy Rok - 1 stycznia 2023

1. W pierwszy dzień nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Dzisiejsza uroczystość jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji, szczególnie za cierpiącą Ukrainę.

2. W związku z kolędą przez cały styczeń nie ma Mszy wieczornej, jest tylko Msza św. o 700 i o 1200.

W styczniu Kancelaria Parafialna czynna tylko w soboty od 1000 do 1200.

3. We wtorek Msza św. w intencji Rodziny Radia Maryja i wszystkich dzieł  Radia Maryja.

4. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań kapłańskich o 1130.

5.W piątek będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte jak w niedzielę – nie będzie tylko  Mszy św. o 1300.  Na zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. 

O godz. 1600 zapraszamy na plebanie razem z Odnową w Duchu Świętym i Grupą o. Pio na wspólne kolędowanie.

Tradycyjnie w tym dniu jesteśmy zaproszeni do Orszaku Trzech Króli. Rozpocznie się on Mszą św. w Katedrze o godz. 1000. Następnie przejdziemy w orszaku z Katedry ul. Zwycięstwa do kościoła św. Wojciecha. Dzieci mogą przygotować jasełkowe stroje. Ministranci proszeni są udział w strojach liturgicznych. Bezpłatnie będą rozdane kartonowe korony  i śpiewniki.

6. Sobota - to I sobota miesiąca:  od 1100 zapraszamy na adorację i rozważanie tajemnic różańcowych jako wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Maryi i zadośćuczynienie za grzechy. Następnie wspólna modlitwa różańcowa i Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

7. Dom Miłosierdzia w Koszalinie zaprasza na wielkie dziękczynienie za 10 lat adoracji Najświętszego sakramentu w tym domu. W programie rekolekcje 3 – 5 stycznia, nocne uwielbienie śpiewem 5- 6 stycznia. Wszystkie informacje podane są na plakacie w przedsionku kościoła.

8. Kolęda w tym tygodniu:

2 stycznia – poniedziałek – ul. Kosynierów

3 stycznia – wtorek – ul. Wydmowa

4 stycznia – środa - ul. Spokojna

5 stycznia – czwartek - ul. Sienkiewicza i Dokerów

7 stycznia – sobota - ul. Rybacka

Kolędę rozpoczynamy od godz. 1600. W sobotę od 1400.

U progu nowego roku 2023 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten rozpoczynający się Rok Pański dla nas wszystkich, naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym. Niech przyniesie pokój i zakończenie wojny w Ukrainie.

                                                                            Szczęść Wam Boże.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Marianna Ostrowska z ul. Franciszkańskiej, miała 100 lat bez jednego miesiąca, Zbigniew Broś z ul. Stoczniowców, lat 70 i Henryk Kot lat 75. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 25.12.2022

NARODZENIE PAŃSKIE   -  25 grudnia 2022

l. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Miłych Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność.

2. Jutro w drugi dzień Bożego Narodzenia, 26 grudnia święto św. Szczepana. Msze św. odprawiane będą jak w niedzielę.

3. Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę.

28 grudnia – środa - ul. Morska 62 - 77

29 grudnia – czwartek - ul. Morska 78 – 95 i 96 - 150

30 grudnia – piątek - ul. Przemysłowa i Stoczniowców

Kolędę rozpoczynamy od godz. 1600.

4. W sobotę 31 grudnia zapraszamy wszystkich na Nabożeństwo dziękczynno – błagalne kończące Rok Pański 2022. Po nabożeństwie Msza św. w intencji Parafii.

5. Pozwólcie, że w tym miejscu wyrażę moje serdeczne podziękowanie wszystkim, dzięki którym ta Pasterka – i całe nasze świętowanie – mają tak cudowną i piękną oprawę. Dziękuję wszystkim za udekorowanie naszej świątyni, za choinki i ich przystrojenie, dekoracje szopki, za posprzątanie świątyni. Wszystkim za wszystko wielkie i serdeczne „Bóg zapłać”!

6. Jest Gość Niedzielny – podwójne, świąteczne wydanie w cenie 15 zł. Jest także Mały gość w nowej cenie - 7 zł.

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy naszemu świętowaniu i niech napełnia nas pokojem i radością.

Szczęść Wam Boże.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kamila Grzybowskiego lat 24 z ul. Franciszkańskiej. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 18.12.2022

IV Niedziela Adwentu  – 18 grudnia

 

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu - za chwilę święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. można się wyspowiadać. Są kapłani z Parafii oraz ks. Gość. W tygodniu spowiedź św. pół godziny przed wieczorną Mszą św. – czyli od 1630.
 1. Do piątku zapraszamy wszystkich jeszcze na Msze roratnie o godz. 1700.
 1. Jutro po roratach zapraszam wszystkich chętnych do pomocy przy świątecznym strojeniu naszej świątyni.
 1. Wychodząc z kościoła można nabyć poświęcone opłatki oraz małe świece po 8 zł. Jest także tradycyjne sianko na stół Wigilijny.
 1. W sobotę - Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

      Na Pasterkę, którą rozpoczniemy świętowanie Bożego Narodzenia, zapraszamy o godzinie 22:00 i 24:00.

     25 grudnia – niedziela - uroczystość Bożego Narodzenia. W poniedziałek natomiast – święto św. Szczepana - pierwszego męczennika, drugi dzień świąt, Msze święte w porządku niedzielnym.

 1. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”. W nim bardzo przydatny dodatek – tekst „Modlitwy przed wieczerzą wigilijną”.
 1. KOLĘDĘ w parafii rozpoczniemy od środy 28 grudnia. W tym roku wracamy do tradycyjnej kolędy, według ulic. Plan kolędy zostanie ogłoszony w czasie świąt.

Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę swoją modlitwą i ofiarami. Wszystkim drogim Parafianom i Czcigodnym Gościom życzymy wszelkiego dobra na cały tydzień, spokojnego czasu w przygotowaniu do radości Bożego Narodzenia, a naszym Jubilatom i Solenizantom niech Pan Bóg błogosławi i obdarza wszelkimi łaskami.      

Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafii

W minionym tygodniu odeszła do wieczności Bronisława Wadiak l. 75 z ul. Bosmańskiej. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 11.12.2022

III Niedziela Adwentu  – 11 grudnia

 1. Dziś już III Niedziela Adwentu – Gaudete – czyli Niedziela Radości. Za chwilę święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św., by jeszcze pełniej przeżywać radość świąt. W związku z tym w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. będzie można się wyspowiadać. Będą do dyspozycji kapłani z Parafii oraz ks. Gość.
 1. Zapraszamy wszystkich na Msze święte roratnie o godz. 1700. Z lampionami w rękach czekamy na przyjście Zbawiciela. Na Roraty przynosimy serduszka, na których wypisujemy intencje modlitewne, które są dołączane do modlitwy wiernych. W przyszłą niedzielę na Mszy dla dzieci o 1130 wszystkie serduszka wezmą udział w losowaniu głównej Nagrody oraz nagród pocieszenia.
 1. Wychodząc ze świątyni można nabyć poświęcone opłatki oraz świece: małe po 8 zł. a duże - 20 zł. Jest także tradycyjne sianko na stół Wigilijny.
 1. W sobotę tradycyjnie o 1000 próba na plebanii scholi dziecięcej, a po niej schola dorosłych.
  Wieczorem natomiast w kościele Ducha Świętego o godz. 1900 odbędzie się  Adwentowe Czuwanie Młodych. Zapraszamy naszą młodzież do wzięcia udziału w czuwaniu.
 1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy dla dzieci zostaną poświęcone medaliki dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
 1. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” w którym znajdziemy wiele informacji m. in. z życia kościoła w Polsce oraz naszej diecezji.

Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę swoją modlitwą i ofiarami. Szczególnie Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu do puszki na rzecz Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 1117 zł. Wszystkim drogim Parafianom i Czcigodnym Gościom życzymy wszelkiego dobra na cały tydzień, a naszym Jubilatom i Solenizantom niech Pan Bóg błogosławi i obdarza wszelkimi łaskami.    

Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafii

W minionym tygodniu odeszła do wieczności Wiesława Ponurka lat 69 z ul. Przemysłowej.

Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 04.12.2022

II Niedziela Adwentu  – 4 grudnia

 1. Dziś po Mszach św. zgodnie z zapowiedzią we wszystkich kościołach w Polsce zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 1. Zapraszamy wszystkich na Msze święte roratnie o godz. 1700. Zabierajmy ze sobą lampiony czy świece. Zachęcamy również do przynoszenia serduszek, nie tylko przez dzieci, na których wypisujemy intencje modlitewne. Będą one dołączane do modlitwy wiernych podczas Rorat. W tym roku po naszych domach wędruje figura św. Józefa – Patrona Rodziny. Zapraszam wszystkich domowników do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa.
 1. Wychodząc ze świątyni można nabyć poświęcone opłatki oraz świece na stół wigilijny: małe po 8 zł. a duże - 20 zł.
 1. W poniedziałek – spotkanie Odnowy w Duchu Świętym a we wtorek, po Mszy św. w intencji Radia Maryja zapraszamy na spotkanie wspólnotę Ojca Pio.
 1. W czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu w naszym kościele od 1130 do 1300 Godzina łaski dla świata. U Jej początków są objawienia prywatne Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari. Maryja objawiła się tam pielęgniarce z pobliskiego szpitala. Najbardziej pamiętne objawienie Maryi miało miejsce właśnie 8 grudnia 1947 r. w tamtejszej bazylice. Maryja powiedziała wówczas: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Zapraszamy zatem serdecznie: o 1130 modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem a o 1200 Eucharystia. Podczas Mszy św. będziemy mogli złożyć u stóp Maryi nasz dar–będą to białe róże, które będzie można kupić przed Msza w cenie 10 zł.
 1. W sobotę tradycyjnie o 1000 próba na plebanii scholi dziecięcej a po niej schola dorosłych.
 1. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” m. in. o tym, czy można wierzyć w Boga, a nie wierzyć w Kościół.

Bóg zapłać za wszelką waszą pomoc i ofiarność. Ks. Rektor WSD Koszalin przysłał podziękowanie dla Parafii, za ofiary złożone 22 listopada na ręce diakona Ksawerego. Zebrał on wówczas 3 109, 15 zł. Bóg zapłać także Paniom, które zrobiły porządek przy krzyżu przed naszą świątynią. Drogim Parafianom i Czcigodnym Gościom życzymy wszelkiego dobra na cały tydzień, a Jubilatom i Solenizantom - szczególnie dziś wszystkim Barbarom niech Pan Bóg błogosławi a św. Patronowie strzegą w każdym dniu.                  

        Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafii

Ogłoszenia 20.11.2022 r.

Niedziela Chrystusa Króla  – 20 listopada

 

 1. Dziś w naszej parafii gościmy kleryka – diakona Ksawerego, który zgodnie z zapowiedzią, po Mszy św. będzie zbierał ofiary na nasze koszalińskie seminarium. Bóg zapłać za Wasze zrozumienie i ofiarność.
 1. Nabożeństwo WYPOMINKOWE codziennie o godz. 1745. Zakończenie wypominek w najbliższą sobotę. Wypominki są odczytywane według porządku ulic, który został podany na kartkach.
 1. Poniedziałek - spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
 1. We wtorek wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki. Na Mszy św. wieczornej będziemy się modlili za wszystkich, którzy muzyką i śpiewem chwalą Boga w naszej Parafii. Szczególnie za Pana Adama, naszego Organistę oraz Panią Małgosię i scholę Dziecięcą i Młodzieżową. ZAPRASZAMY.
 1. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać o podjętej przez współczesnych malarzy próbie namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego według wizji s. Faustyny opisanej w „Dzienniczku”.
 1. Przyszła niedziela – to już Adwent. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz będzie można już nabyć Świece Wigilijne.

Bóg zapłać za zbiórkę „Pomoc Kościołowi w potrzebie” – dla Ukrainy przeprowadzoną tydzień temu. Zebraliśmy 1795 zł. Natomiast wcześniej w piątek 11 listopada, sprzedawaliśmy rogaliki „świętomarcińskie”. Zarobiliśmy 609 zł. Pieniądze te również zostały przekazane na pomoc dla Ukrainy. W tym miejscu dziękuję cukierni „Pielesiak” za pyszne rogaliki oraz naszym Paniom, które zajmowały się ich sprzedażą. Wszystkim z serca wielkie: Bóg zapłać!

Drogim Parafianom i Czcigodnym Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia Boże błogosławieństwa, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

UWAGA!

W najbliższą sobotę - 26.11 nie ma próby scholi. Widzimy się 3.12.

Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafii