NIEDZIELA PALMOWA

2 kwietnia 2023

1. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym sprzedaje tradycyjnie przed kościołem palmy, które święcimy w czasie każdej Mszy św.

Zgodnie z zapowiedzią także w dniu dzisiejszym po Mszach św. zbieramy ofiary, by wesprzeć nasze koszalińskie hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego. Bóg zapałać za każdą złożoną ofiarę!

2. Dziś jeszcze zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1745.

3. We wtorek wieczorna Msza św. za dzieła Radia Maryja a po Mszy spotkanie organizacyjne Rocznicy I Komunii św.

4. W środę o 19:00 obowiązkowa zbiórka wszystkich Ministrantów.

5. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień - najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.

Przed nami Święte Triduum Paschalne:

Wielki Czwartek - Liturgia Pamiątki Ostatniej Wieczerzy rozpocznie się o 1900. Adoracja w ciemnicy potrwa do godz. 2200.

Wielki Piątek - Adoracja w Ciemnicy od 8:00. O 15:00, w godzinie śmierci Jezusa, zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 19:00. Po liturgii adoracja Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie będzie trwała do 2200. Tego dnia wszystkich, między 18 a 60 rokiem życia, obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota– adoracja przy Grobie Pańskim od 800.

Poświęcenie pokarmów od 900 do 1400 – co godzinę.

Na poświęcenie pokarmów przynosimy skarbonki „Jałmużnę Wielkopostną”.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 2000. W tym dniu na liturgię przynosimy ze sobą świece, by wspólnie razem odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – adoracja od 530. Msza św. REZUREKCYJNA o 600. Kolejna Msza św. o 1000 i dalsze jak w każdą niedzielę.

Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o 800, 1000, 1130 i 1830.

6. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”. Jest także numer nadzwyczajny „Dobre Nowiny” o św. Janie Pawle II. Gazeta ta jest bezpłatna.

Wszystkim życzymy owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia. Starajmy się przeżyć go w modlitewnym skupieniu, uczestnicząc w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.

W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Łukasz Milka lat 40 oraz śp. Renata Berent l. 75 – oboje z ul. Franciszkańskiej. Wieczny odpoczynek…