Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj
Opublikowany: sobota, 14 listopada 2015

 

33. Niedziela Zwykła

15 listopada 2015 r.

1. W listopadzie szczególnie pamiętamy o zmarłych w modlitwie, której szczególną formą są nabożeństwa wypominkowe sprawowane codziennie o 17:45.

- Wypominki są odczytywane według porządku podanego na kartkach.

- Kartki wypominkowe można jeszcze składać w skrzynce przed ołtarzem, zakrystii lub kancelarii

2. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:15.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok kościelny.

- Będziemy także gościli kleryków koszalińskiego seminarium, którzy skierują do nas słowo rektora oraz będą zbierać ofiary na rzecz diecezjalnego seminarium.

6. Rozpoczęło się już roznoszenie wigilijnych opłatków do naszych domów. W naszej Parafii czynią to członkowie Parafialnej Caritas oraz Pan Kościelny.

7. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych: w sprawach losowych, za zmarłych, z okazji rocznic i jubileuszy. Od dzisiaj można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

8. Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji, filia Koszalin, zaprasza do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie w dniach 20-22 listopada na jesienną weekendową sesję modlitwy
i pogłębiania wiary. W programie: Eucharystia, konferencje, modlitwa i uwielbienie. Zapraszamy rodziny i osoby samotne, ludzi młodych i starszych. Opieka nad dziećmi zapewniona.

9. Serdecznie zapraszamy na zabawę andrzejkową do CEF w Koszalinie. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

10. Członków Żywego Różańca oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy do CEFu w Koszalinie od 23 do 25 listopada na rekolekcje „Różaniec Streszczeniem Ewangelii”

11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny. Są także kalendarze diecezjalne na 2016 rok.

12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Janusz Mejsner z ul. Franciszkańskiej, Marta Majewska z ul. Morskiej, (msza pogrzebowa w naszym kościele w poniedziałek o 10:30) Genowefa Kózka z ul. Franciszkańskiej (pogrzeb w środę)

Dziękując wszystkim, którzy wspomogli naszą wspólnotę modlitwą i ofiarami, życzymy Drogim Parafianom i Gościom obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia zdrowia i radości.

Duszpasterze Parafii