Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj
Opublikowany: sobota, 23 maja 2015

Zesłanie Ducha Świętego

24 maja 2015 r.

1. Trwa Biały Tydzień. Codziennie nabożeństwo majowe o 18:00, a bezpośrednio po nim wieczorna Msza.

2. PONIEDZIAŁEK, 25 maja – święto Matki Kościoła:

- próba liturgiczna dzieci przed rocznicą Pierwszej Komunii o 17:00 w kościele;

- spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po wieczornej Mszy.

3. WTOREK, 26 maja – św. Filipa Nereusza i DZIEŃ MATKI:

- Pamiętajmy w życzeniach i modlitwie o naszych mamach.

4. ŚRODA, 27 maja:

- Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.

5. CZWARTEK, 28 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana:

- Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00;

- Msza Święta dziękczynna w 10. rocznicę święceń ks. Pawła o 18:00

6. PIĄTEK, 29 maja – św. Urszuli Ledóchowskiej:

- próba liturgiczna i spowiedź dzieci przed rocznicą Pierwszej Komunii o 16:30.

7. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

- kończy się czas Komunii wielkanocnej;

- Msza Święta w Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej o 11:30.

- z okazji Dnia Dziecka odbędzie się kiermasz pysznych ciast (od godz. 9:00 do 14:00). Dochód przeznaczymy na wsparcie wycieczki dzieci naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do włączenia się do tej akcji. Bardzo prosimy o wykonanie wypieków na ten kiermasz i przynoszenie ich w sobotę.

8. INNE:

A) Trwają jeszcze zapisy na letnie kolonie parafialne dla dzieci na słonecznych Morawach w Czechach. Zachęcamy także dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych rekolekcjach oazowych „Wakacje z Bogiem”. Szczegóły w gablocie, na stronie parafiaignacego.pl oraz u ks. Pawła.

B) Do 24 maja w zakrystii można złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy o zakazie aborcji.

C) Zachęcamy do udziału we wspólnej diecezjalnej nieustającej modlitwie uwielbienia. Deklarację przystąpienia do modlitwy można złożyć także u nas w zakrystii. Więcej o akcji w Internecie i na plakacie.

D) Można jeszcze zgłaszać chęć uczestnictwa w III Ogólnopolskim Kongresie Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się w dniach 28-31 maja br. w Skrzatuszu. Szczegóły w Internecie i u księży. Tych, którzy mogą wybrać się na Kongres gorąco zachęcamy, a wszystkich prosimy o modlitwę w jego intencji.

E) Przygotowujemy się już do Bożego Ciała, 4 czerwca. Procesja do czterech ołtarzy, które będą się znajdowały w tych samych miejscach, co dotąd, przejdzie ulicami Franciszkańską, Spokojną, Rybacką, Sienkiewicza i Bosmańską.

F) Zespół Szkół Nr 8 i Rada Osiedla Morskie zapraszają na Piknik Rekreacyjno-Sportowy w sobotę, 30 maja, od 11:00 do 14:00, na boisku Szkolnym przy ul. Morskiej 108.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny i inne tytuły prasy katolickiej.

Dziękujemy Drogim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę. Zanieśmy innym Jezusa i Jego miłość, będąc dla nich znakiem, że Bóg nas kocha. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy życzenia zdrowia i radości.

Duszpasterze Parafii