Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj
Opublikowany: sobota, 18 października 2014

29. Niedziela Zwykła

19 października 2014 r.

1. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

- dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku o 17:00,

- dorosłych codziennie o 18:00.

2. Środa (liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II):

- nabożeństwo różańcowe połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:00.

- Otwarte Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej mszy.

3. Czwartek:

- adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00.

- Msza Święta w intencji Grupy Modlitwy św. Ojca Pio oraz spotkanie o 18:30

- Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym – po wieczornej mszy

4. Piątek:

- Z okazji 40. rocznicy powstania Duszpasterstwa Akademickiego „Duszka” w Koszalinie zapraszamy byłych i obecnych studentów na uroczystą Eucharystię do kościoła pw. św. Józefa przy katedrze o 19:00.

5. Sobota (liturgiczne święto rocznicy poświęcenia koszalińskiej katedry):

- Różaniec i comiesięczna Msza Święta o szczęśliwy rozwój dzieci nienarodzonych, których życie jest zagrożone i łaskę wytrwałej modlitwy oraz Boże błogosławieństwo dla członków dzieła Duchowej Adopcji o 18:00.

6. Kartki wypominkowe na listopadową modlitwę za zmarłych zostały już rozniesione do naszych domów. Jako co roku, po wypisaniu, prosimy osobiście je składać w skrzynce przed ołtarzem, zakrystii lub kancelarii. Informujemy, że nikt nie jest upoważniony, by odbierać wypominki z naszych domów.

7. Parafia katedralna w Koszalinie organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taize do Pragi w dniach od 28. 12.2014 do 03.01.2015. Więcej informacji na plakacie.

8. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na rekolekcje, od 26 do 29 października, które poprowadzi salezjanin, ks. Przemysław Kawa Kawecki. Więcej informacji w Internecie na www.dakoszalin.pl i na ulotkach.

9. Zapraszamy do udziału w nowej inicjatywie „Akademia Rozwoju”. To propozycja dla każdego, kto pragnie odkrywać  i rozwijać swoje dary i talenty, by służyć nimi w rodzinie, pracy, wspólnocie, parafii. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu przez 4 godziny. Pierwsze zajęcia 24-26 października w Szkole Katolickiej ul. Staszica 38 w Koszalinie. Więcej na www.RozwijajTalenty.pl i na ulotkach.

10. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej - PARAFIAIGNACEGO.PL. Tutaj odnajdziemy informacje o życiu parafii i Kościoła w naszym mieście.

11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny, a w nim m.in.: o beatyfikowanym dzisiaj w Rzymie Papieżu Pawle VI oraz dodatek z instrukcją, jak odmawiać nowennę pompejańską.

Drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia zdrowia i radości.

Duszpasterze Parafii