Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj
Opublikowany: sobota, 06 lutego 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5. Niedziela Zwykła

 

1. W czasie ferii zimowych Msze Święte w dni powszednie, od 2 do 13 lutego, będą sprawowane tylko

o 18:30. Nie będzie Mszy o 7:00.

Gorąco zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w różnych potrzebach okoliczności życia, z okazji rocznic, czy jubileuszy oraz za zmarłych. Zamawiając Mszę świętą za bliskie nam osoby, ofiarujemy im najlepszy prezent - duchowy dar, którym jest postawienie tej osoby w strumieniu łaski.

2. W Środę Popielcową, 10 lutego, rozpoczynamy Wielki Post.

- Msze Święte z posypaniem głów popiołem – 7:00, 10:00, 17:00 (dla dzieci), 18:30.

- Tego dnia obowiązuje nas post ścisły (2 posiłki lekkie i jeden do syta, bezmięsne).

3. W czwartek, 11 lutego - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które jest połączone z obchodami Światowego Dnia Chorych:

- adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00;

- o 18:30 zapraszamy na Mszę Świętą wszystkich, którzy są obciążeni brzemieniem choroby lub wieku i chcą przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Osoby, które będą chciały to uczynić prosimy o pobranie dziś z zakrystii specjalnych formularzy. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

4. W piątek:

- droga krzyżowa dla dzieci z Komunią Świętą o godzinie 17:00;

- droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godzinie 17:45.

5. Nabożeństwa pasyjne – Gorzkie Żale będą sprawowane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17:45.

6. Chorzy, którzy są pod opieką ks. Grzegorza zostaną odwiedzeni w sobotę, 20 lutego.

7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej, od 2 do 10 kwietnia. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii. Zapisy i bliższe informacje u ks. Pawła.

8. Zachęcamy do odliczania 1% podatku, który jest pięknym gestem miłości na rzecz potrzebujących. Przy wyjściu z kościoła znajdują się ulotki o 1% na Dom Miłosierdzia oraz Caritas. Jeżeli istnieje także taka potrzeba w naszej parafii i znacie kogoś konkretnego komu możemy pomóc przez informację o 1%, to prosimy o przynoszenie materiałów do kancelarii parafialnej.

Dom Miłosierdzia prosi także o przynoszenie jedzenia do ich jadłodajni dla bezdomnych.

9. Aktualności o życiu parafii i Kościoła w Koszalinie na stronie internetowej PARAFIAIGNACEGO.PL

10. Dzisiaj po Mszach zbiórka ofiar do puszek na Caritas.

11. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o sposobach ratowania duszy.

Dziękując wszystkim, którzy wspomogli naszą wspólnotę modlitwą i ofiarami, życzymy Drogim Parafianom i Gościom obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia zdrowia i radości. Duszpasterze Parafii