Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj
Opublikowany: sobota, 23 lipca 2016

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17. Niedziela Zwykła

 

1. W czasie wakacji:

- w dni powszednie Msza Święta jest odprawiana tylko o 18:30;

- sakrament spowiedzi w dni powszednie o godzinie 18:00.

2. Codziennie po wieczornej Mszy odmawiamy nowennę do św. Ignacego z Loyoli przed odpustem parafialnym, prosząc o ożywienie wiary w naszej parafii.

3. W poniedziałek wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po mszy błogosławieństwo pojazdów.

4. W środę ze względu na wizytę papieża Franciszka w Polsce, msza święta odprawiona będzie o godzinie 7:00.

5. W czwartek:

- adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny. Uroczysta Msza odpustowa o godzinie 11:30.

7. W sobotę, 1 sierpnia, wyruszy ze Skrzatusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, gdzie dotrze 13 sierpnia. Spotkanie przedpielgrzymkowe dziś, tj. 24 VII o godz. 18.00 w parafii św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie (ul. Łużycka 12A).  Osoby zainteresowane udziałem w pielgrzymce zapraszamy na spotkanie lub prosimy o zapisywanie się na pielgrzymkę u ks. Pawła Ostrowskiego w par. św. Józefa Rzemieślnika (nr tel: 795-253-435).

Natomiast od 16 do 25 sierpnia odbędzie się pielgrzymka z Koszalina do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Pielgrzymowanie jest wyjątkowym czasem doświadczania Boga i drugiego człowieka. Jest dobrym sposobem, aby podziękować Bogu za dotychczasowe łaski, bądź prosić Go w jakiejś ważnej intencji. Pielgrzymowanie nie jest łatwe, ale im większy kłopot, tym większego trudu wymaga, aby go rozwiązać.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny i inne tytuły prasy katolickiej.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Ireneusz Mejer l. 72. Wieczny odpoczynek…

Dziękujemy Drogim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę. Zanieśmy innym Jezusa i Jego miłość, będąc dla nich znakiem, że Bóg nas kocha. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy życzenia zdrowia i radości. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom oraz wszystkim urlopowiczom życzymy pięknych wakacji i dobrego wypoczynku!                                                           Duszpasterze Parafii