Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj

Święto podwyższenia Krzyża Świętego

24. Niedziela Zwykła

14 września 2014 r.

1. Poniedziałek, 15 września, liturgiczne wspomnienie NMP Bolesnej:

- Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w Parafii pw. Ducha Świętego zaprasza na modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie i Bliskim Wschodzie, gdzie mordowani są nasi bracia chrześcijanie. Początek o godz. 17:30.

2. Środa, 17 września:

- Zachęcamy do składania próśb i podziękowań, które stają się naszą wspólną modlitwą w czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, odprawianej o 18:15.

- Spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej mszy.

3. Czwartek, 18 września, liturgiczne święto św. Stanisława Kostki:

- Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00

- Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – po wieczornej mszy.

4. Piątek, 19 września:

- Spotkanie lektorów o godz. 19:00.

5. Sobota, 20 września:

- Spotkanie scholi dziecięcej o 11:00 w domu parafialnym.

6. Nasza Parafia organizuje wyjazd na uroczystości do Skrzatusza:

- w sobotę 20 września, wyjazd na Diecezjalne Święto Młodzieży w Skrzatuszu.

- w niedzielę, 21 września wyjazd na odpust diecezjalny. Wyjazd o godz. 6:30.

Zapisy w zakrystii i kancelarii.

7. Trwa nabór na studia teologiczne w Koszalinie. Zainteresowani mogą znaleźć wszystkie szczegóły na stronach www.itkoszalin.pl(dla studiów magisterskich) oraz www.sptkoszalin.pl (dla studiów podyplomowych).

8. Parafia św. Wojciecha w Koszalinie zaprasza na Triduum z o. Pio, które w dniach 21 - 23 września poprowadzi o. Bogusław Piechuta.

Niedziela: homilie podczas każdej Mszy św.; 17.00 - film dokumentalny o o. Pio

Poniedziałek:  17.00 – różaniec; 18.00 - Msza św.

Wtorek: 17.30 - nabożeństwo dziękczynne; 18.00 - uroczysta Msza św. a po niej poczęstunek dla wszystkich.

9. Jeśli chcesz pogłębić swoją relację z Jezusem Chrystusem i zaczerpnąć ze źródła wiary, przyjedź na jesienną sesję Szkoły Życia Chrześcijańskiego - Szkoły Maryi. Odbędzie się ona od 26 do 28 września 2014 r. w „PLEŚNA PARK” w Pleśnej. Przyjazd od godziny 17.00 w piątek a zakończenie w niedzielę. Zapraszamy wszystkich pełnoletnich bez górnej granicy wieku. Zapewnimy opiekę nad dziećmi w trakcie trwania konferencji. Informacje na ten temat znajdują się na stronie Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji oraz stronie Szkoły www.szkolazycia.info/pl/

10. W najnowszym Gościu Niedzielnym płyta z drugą częścią Dzienniczka św. s. Faustyny oraz płyta z filmem z zeszłorocznego jubileuszu 25. rocznicy koronacji cudownej Piety w Skrzatuszu.

Polecamy także kalendarz diecezjalny na 2015 rok.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Kazimierz Świtalski z ul. Rybackiej; Bożena Banaś z ul. Morskiej (jej pogrzeb odbędzie się jutro o 13:00 w naszym kościele) – wieczny odpoczynek…

Drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia zdrowia i radości.

Duszpasterze Parafii