Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj
Opublikowany: niedziela, 26 października 2014

30. Niedziela Zwykła

26 października 2014 r.

1. W piątek zakończymy nabożeństwa różańcowe. Dziękujemy za wspólne rozważanie tajemnic życia Jezusa i Maryi.

Także w piątek, w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, odbędzie się tradycyjne spotkanie modlitewne „Noc Świętych”. W centrum czuwania jest Chrystus obecny w Eucharystii - Ten, którego możemy zobaczyć i poczuć, który przemawia do nas w swoim słowie. Całość czuwania rozpoczniemy o 20:00 w katedrze.

2. W sobotę uroczystość Wszystkich Świętych:

- Msze Święte w naszym kościele: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 18:30.

- Procesja i Msza Święta na cmentarzu w Koszalinie o 13:00.

- Wieczorna Msza w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP.

- Tego dnia katolicy mają obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

3. W przyszłą niedzielę Dzień Zaduszny. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

Msza w intencji Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic o 10:00.

Pamiętajmy, że wyznając wiarę w komunię świętych, możemy pomóc tym, którzy będąc w czyśćcu nie oglądają jeszcze Bożego oblicza, ofiarowując modlitwy za zmarłych, w szczególności Mszę Świętą.

4. Nabożeństwa wypominkowe będą sprawowane od przyszłej niedzieli, codziennie o godz. 17:45.

- Wypominki będą odczytywane według ustalonego porządku ulic.

- Kartki wypominkowe można jeszcze otrzymać w zakrystii lub kancelarii. Po wypisaniu, prosimy osobiście je składać w skrzynce przed ołtarzem, zakrystii lub kancelarii.

5. 1 i 2 listopada we wszystkich kościołach można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

W dniach 1-8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny za zmarłych (1 raz dziennie za 1 zmarłego).

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny oraz kalendarze diecezjalne.

Drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia zdrowia i radości.

Duszpasterze Parafii