Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj
Opublikowany: sobota, 21 maja 2016

Najświętszej Trójcy

1. NIEDZIELA:

- kończy się czas Komunii wielkanocnej;

- o godz. 11:30 przeżywać będziemy w naszej parafii Rocznicę I Komunii Świętej

- są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na Dzień dziecka do Skrzatusza. Zapisy u ks. Marcina

2. PONIEDZIAŁEK:

- zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o godz. 18:00, w oktawie Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła, a bezpośrednio po nim wieczorna Msza

3. ŚRODA

- Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym

- na wieczorną Mszę zapraszamy wszystkie osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Nienarodzonego

4. W czwartek, 26 maja, obchodzimy Boże Ciało.

- Uroczysta Msza św. o godz. 11:30

- Następnie procesja do czterech ołtarzy, , przejdzie ulicami Franciszkańską, Spokojną, Rybacką, Sienkiewicza i Bosmańską.

- Dzieci do sypania kwiatów zgłaszają się na próby w poniedziałek i wtorek o 17:00.

- Prosimy o przynoszenie kwiatów, od poniedziałku do czwartku, do pojemnika w kruchcie.

- Porządek Mszy Świętych tego dnia: 8:00, 10:00; 11:30 i 18:30.

- Po procesji wyjazd na autokarową pielgrzymkę do Lichenia. Zapisy w zakrystii.

- Parafia Katedralna zaprasza na festyn parafialny na placu przy ratuszu. Rozpoczęcie o godzinie 14:00 , zakończenie o 22:00 pokazem sztucznych ogni.

5. INNE:

A) 4 czerwca odbędzie się coroczne Spotkanie Młodych nad Lednicą. Zapraszamy do wspólnego autokarowego wyjazdu. Koszt 60 zł. Zapisy u ks. Marcina.

B) W niedzielę 29 maja zapraszamy na Górę Chełmską i rozpoczętą IV Edycję spotkań z cyklu KATECHEZ: KAZANIA NA GÓRZE. W tym roku tematyka: Dary Ducha Świętego – obmywający strumień Miłosierdzia. W ostatnią niedzielę MAJA spotkamy się w sanktuarium o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwie majowym z katechezą na temat: DAR ROZUMU.

C) Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego", zamieszczono sylwetkę nowego biskupa pomocniczego.

6. W minionym tygodniu do wieczności odeszła + Teresa Zinko

- wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dziękujemy Drogim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę. Zanieśmy innym Jezusa i Jego miłość, będąc dla nich znakiem, że Bóg nas kocha. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy życzenia zdrowia i radości.                                                                                             Duszpasterze Parafii