Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj
Opublikowany: sobota, 19 lipca 2014

16. Niedziela Zwykła

20 lipca 2014 r.

1. Dzisiaj po Eucharystii o godz. 7:00 dzieci wraz z ks. Pawłem, s. Katarzyną i wychowawcami wyjeżdżają na kolonie parafialne, które odbędą się na Warmii i Mazurach. Pamiętajmy o ich pięknym i bezpiecznym wypoczynku w naszych modlitwach.

2. W czasie wakacji:

- w dni powszednie Msza Święta jest odprawiana tylko o 18:30;

- w niedziele nie ma Mszy Świętej o 13:00.

3. We wtorek:

- rozpoczniemy nowennę do św. Ignacego z Loyoli przed odpustem parafialnym, prosząc o ożywienie wiary w naszej parafii. Będziemy ją odmawiali codziennie na zakończenie wieczornej Eucharystii.

4. W środę:

- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:15.

5. W czwartek:

- adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

6. W piątek, święto św. Jakuba i wspomnienie św. Krzysztofa:

- nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 18:15;

- po wieczornej mszy świętej błogosławieństwo pojazdów i kierowców w dniu św. Krzysztofa, patrona podróżujących;

- W parafii św. Józefa Rzemieślnika o 18:00 spotkanie dla wszystkich, którzy chcą się udać w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.

7. Sakrament spowiedzi w dni powszednie o godzinie 18:00.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny. Przeczytamy w nim o kłamliwych oskarżeniach pod adresem prof. Chazana.

W ramach przygotowania do odpustu parafialnego polecamy także specjalny numer ARKI poświęcony życiu św. Ignacego z Loyoli

9. Dzisiaj po mszach świętych zbiórka do puszek Caritas na rzecz zakupu pomocy szkolnych i podręczników dla najuboższych dzieci.

Jednocześnie rozpoczynamy zbiórkę tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych. Można je składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej.

Dziękujemy Drogim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę. Zanieśmy innym Jezusa i Jego miłość, będąc dla nich znakiem, że Bóg nas kocha. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy życzenia zdrowia i radości.

Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom oraz wszystkim urlopowiczom życzymy pięknych wakacji i dobrego wypoczynku

Duszpasterze Parafii