Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj
Opublikowany: sobota, 28 marca 2015

Niedziela Palmowa

29 marca 2015 r.

1. DZISIAJ w Niedzielę Palmową:

Ostatnie Gorzkie Żale o 17:45;

Po Mszy Świętej można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego grobu;

Przy wyjściu z kościoła można nabyć: Paschaliki Caritas na Wigilię Paschalną, Gościa Niedzielnego z filmem „Pasja” w reżyserii Mela Gibsona, a także palmy i wyroby świąteczne. Ofiary są przeznaczone na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.

2. WIELKI CZWARTEK:

- Msza z poświęceniem krzyżma przez biskupa w katedrze o 9:00.

- Msza Wieczerzy Pańskiej – 19:00. Po tej Eucharystii mamy okazję podjęcia trzydziestodniowej modlitwy w intencji jednego nieznanego nam kapłana w ramach ogólnopolskiej akcji "Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę". W tym celu należy odebrać przy wyjściu z kościoła kartkę z imieniem kapłana oraz specjalną modlitwą.

- Adoracja w Ciemnicy będzie trwała do 22:00

3. WIELKI PIĄTEK:

- Adoracja w Ciemnicy – od 9:00.

Harmonogram czuwania poszczególnych grup:

9:00 Ministranci i lektorzy

10:00 Apostolstwo Dobrej Śmierci, Rycerstwo Niepokalanej, Kręgi Apostolstwa Matki Bożej Pielgrzymującej, Duchowa Adopcja

11:00 Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych i Scholi

12:00 Żywy Różaniec – Róża pierwsza i druga

13:00 Żywy Różaniec – Róża trzecia i czwarta

14:00 Żywy Różaniec – Róża piąta i szósta

15:00 DROGA KRZYŻOWA

16:00 Odnowa w Duchu Świętym, Grupa Modlitwy św. Ojca Pio, Krąg Biblijny, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Oaza, Rodzina Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego

17:00 Żywy Różaniec – Róża siódma i ósma

18:00 adoracja indywidualna

- o 15:00, w godzinie śmierci Jezusa, nabożeństwo Drogi Krzyżowej

- Liturgia Męki Pańskiej – 19:00.

- Adoracja Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie będzie trwała do północy.

- Tego dnia wszystkich, między 18 a 60 rokiem życia, obowiązuje post ścisły.

4. WIELKA SOBOTA:

- Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od 9:00 do 14:00, co godzinę. Wówczas prosimy również przynieść skarbonki Caritas, do których składaliśmy wielkopostną jałmużnę.

- Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

- Wigilia Paschalna, rozpoczynająca uroczystość Wielkanocy – 20:00.

5. NIEDZIALA ZMARTWYCHWSTANIA:

- Adoracja Najśw. Sakramentu – od 5:00

- Procesja Rezurekcyjna i pierwsza Msza Święta: 6:00

- Porządek innych Mszy – od 8:30 jak w każdą niedzielę

- Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o 10:00

6. ŚWIĄTECZNY PONIEDZIAŁEK:

- Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.

7. Sakrament pojednania w Wielkim Tygodniu:

- Od poniedziałku do środy – od 18:00 będą spowiadali wszyscy księża;

- W Wielki Piątek - od 22:00 do północy.

- Pomoce do przygotowania się do spowiedzi znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.

8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: ks. Łukasz w piątek, ks. Paweł w sobotę.

9. Aktualności o życiu parafii i Kościoła w Koszalinie na stronie internetowej PARAFIAIGNACEGO.PL.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Stanisław Biernacki z ul. Franciszkańskiej (jego pogrzeb w poniedziałek – Msza w naszym Kościele o 12:00, następnie ceremonia na cmentarzu).

Dziękując wszystkim, którzy wspomogli naszą wspólnotę modlitwą i ofiarami, życzymy Drogim Parafianom i Gościom dobrego przeżycia liturgii Wielkiego Tygodnia oraz obfitości Bożych darów w czasie Świąt Paschalnych, a Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia zdrowia i radości.

Duszpasterze Parafii