Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj
Opublikowany: sobota, 21 lutego 2015

1. Niedziela Wielkiego Postu

22 lutego 2015 r.

1. Gorąco zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Zamawiając Mszę świętą za bliskie nam osoby, ofiarujemy im najlepszy prezent - duchowy dar, którym jest postawienie tej osoby w strumieniu łaski.

2. W poniedziałek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po wieczornej Mszy.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:15

- spotkanie kręgu biblijnego po wieczornej Mszy.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00.

- spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży po wieczornej Mszy.

5. W piątek:

- droga krzyżowa dla dzieci z Komunią Świętą o godzinie 17:00;

- droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godzinie 17:45.

6. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17:45.

7. Okres Wielkiego Postu to szczególny czas działania Bożej łaski, czas rekolekcji i nawrócenia. W najbliższym tygodniu, od poniedziałku do środy (23-25.03), swoje rekolekcje wielkopostne będzie przeżywać młodzież wszystkich koszalińskich szkół gimnazjalnych, a za dwa tygodnie młodzież szkół ponadgimnazjalnych (09-11.03). Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego Franciszka do poszukiwania nowych form dotarcia do młodych ludzi z prawdą Ewangelii, po raz pierwszy rekolekcje odbędą się w dwóch halach sportowych i będą prowadzone przez Szkołę Nowej Ewangelizacji naszej diecezji.

Gorąco zapraszam do modlitwy w intencji tych rekolekcji wszystkich wiernych, wspólnoty, ruchy, a szczególnie osoby chore i cierpiące. Mamy głęboką nadzieję i ufam, że będzie to błogosławiony czas dla koszalińskiej młodzieży, który przyniesie dobre owoce wiary w ich życiu.

Natomiast rekolekcje dla dorosłych oraz rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej odbędą się od 22 do 25 marca. Poprowadzi je ks. dr Ireneusz Blank. Już dziś módlmy się w intencji tych rekolekcji.

8. Dzisiaj ostatni dzień zapisów na płytę DVD z filmem „Ziemia Maryi”, który okazał się kinowym hitem. To piękna opowieść o ludziach doświadczających rzeczywistej pomocy Matki Zbawiciela. Koszt 30 zł.

9. Zachęcamy do odliczenia 1 procenta podatku na rzecz Caritas naszej diecezji. Informacje o działalności Caritas oraz numer KRS odnajdziemy na ulotkach.

10. Uczniowie klas drugich gimnazjum, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, proszeni są o odbiór deklaracji w zakrystii. Zapisy trwają do końca marca.

11. W lipcu organizujemy kolonie katolickie dla dzieci w Czechach na słonecznych Morawach. W programie m. in. wycieczki do Pragi, Bratysławy i Wiednia. Bliższe informacje w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Pawła do końca marca!

12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny i inne tytuły prasy katolickiej.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Władysław Romecki z ul. Spokojnej; Szczepan Mąkosa z ul. Franciszkańskiej (jego pogrzeb odbędzie się w środę; o 10:30 Msza w naszym kościele, o 12:30 ceremonia na cmentarzu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dziękując wszystkim, którzy wspomogli naszą wspólnotę modlitwą i ofiarami, życzymy Drogim Parafianom i Gościom obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia zdrowia i radości. Duszpasterze Parafii

Duszpasterze Parafii