Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj
Opublikowany: sobota, 15 listopada 2014

33. Niedziela Zwykła

16 listopada 2014 r.

1. W listopadzie szczególnie pamiętamy o zmarłych w modlitwie, której szczególną formą są nabożeństwa wypominkowe sprawowane codziennie o 17:45.

- Wypominki są odczytywane według porządku podanego na kartkach.

- Kartki wypominkowe można jeszcze składać w skrzynce przed ołtarzem, zakrystii lub kancelarii.

2. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie z o. Leonem Knabitem, benedyktynem z Tyńca, autorem wielu książek, publicystą telewizyjnym, które odbędzie się w II LO im. W. Broniewskiego o 17:00.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:15.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok kościelny.

- Będziemy także gościli kleryków koszalińskiego seminarium, którzy skierują do nas słowo rektora oraz będą zbierać ofiary na rzecz diecezjalnego seminarium.

- To ostatnia niedziela przed Adwentem, stąd odbędzie się andrzejkowy kiermasz ciast, przygotowanych przez rodziców i dzieci ze wspólnot parafialnych.

6. Rozpoczęło się już roznoszenie wigilijnych opłatków do naszych domów. W naszej Parafii czynią to członkowie Parafialnej Caritas oraz Pan Kościelny.

7. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych: w sprawach losowych, za zmarłych, z okazji rocznic i jubileuszy. Od dzisiaj można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

8. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej - PARAFIAIGNACEGO.PL.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny. Są także kalendarze diecezjalne na 2015 rok oraz z okazji 30. rocznicy męczeńskiej śmierci, książeczki o bł. ks. Jerzym Popiełuszce.

10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Janina Wilgocka z ul. Przemysłowej, Marianna Król z ul. Franciszkańskiej (msza pogrzebowa w naszym kościele w poniedziałek o 9:00, pogrzeb o 14:00 na cmentarzu)

Dziękując wszystkim, którzy wspomogli naszą wspólnotę modlitwą i ofiarami, życzymy Drogim Parafianom i Gościom obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia zdrowia i radości.

Duszpasterze Parafii