Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj
Opublikowany: sobota, 25 lipca 2015

17. Niedziela Zwykła

26 lipca 2015 r.

1. W czasie wakacji:

- w dni powszednie Msza Święta jest odprawiana tylko o 18:30;

- w niedziele nie ma Mszy Świętej o 13:00;

- sakrament spowiedzi w dni powszednie o godzinie 18:00.

2. Codziennie po wieczornej Mszy odmawiamy nowennę do św. Ignacego z Loyoli przed odpustem parafialnym, prosząc o ożywienie wiary w naszej parafii.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:15.

4. W czwartek:

- adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

5. W piątek – uroczystość św. Ignacego z Loyoli:

- nabożeństwo do św. Ignacego z Loyoli o 18:00;

- uroczysta Msza odpustowa o 18:30

W czasie tej Eucharystii podziękujemy Panu Bogu także za posługę ks. Pawła i ks. Łukasza w naszej parafii. Decyzją Biskupa diecezjalnego ks. Paweł został mianowany dyrektorem Diecezjalnego Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Koszalinie, natomiast ks. Łukasz wikariuszem Parafii Mariackiej w Świdwinie.

6. W pierwszą sobotę sierpnia:

- nabożeństwo różańcowe wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 17:30;

- okazja do spowiedzi o 17:30;

- Msza Święta wynagradzająca ze zmianą tajemnic Żywego Różańca o 18:30.

7. W sobotę, 1 sierpnia, wyruszy ze Skrzatusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, gdzie dotrze 13 sierpnia. Spotkanie przedpielgrzymkowe we wtorek o 18:00 w kosciele św. Józefa Rzemieślnika.

Zachęcamy także wszystkich, którzy nie mogą wziąć czynnego udziału do duchowego pielgrzymowanie w tzw. Grupie Złotej, która będzie spotykała się codziennie (pon-sob) na wspólnej modlitwie różańcowej w kościele św. Józefa Rzemieśnika o godz. 16.30.

Natomiast od 16 do 25 sierpnia odbędzie się pielgrzymka z Koszalina do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Pielgrzymowanie jest wyjątkowym czasem doświadczania Boga i drugiego człowieka. Jest dobrym sposobem, aby podziękować Bogu za dotychczasowe łaski, bądź prosić Go w jakiejś ważnej intencji. Pielgrzymowanie nie jest łatwe, ale im większy kłopot, tym większego trudu wymaga, aby go rozwiązać.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny i inne tytuły prasy katolickiej.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Józef Wrzeszczewicz z ul. Spokojnej.

Dziękujemy Drogim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę. Zanieśmy innym Jezusa i Jego miłość, będąc dla nich znakiem, że Bóg nas kocha. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy życzenia zdrowia i radości.

Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom oraz wszystkim urlopowiczom życzymy pięknych wakacji i dobrego wypoczynku!

Duszpasterze Parafii