Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj
Opublikowany: niedziela, 27 lipca 2014

17. Niedziela Zwykła

27 lipca 2014 r.

1. W czasie wakacji:

- w dni powszednie Msza Święta jest odprawiana tylko o 18:30;

- w niedziele nie ma Mszy Świętej o 13:00.

2. W środę:

- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:15.

3. W czwartek, uroczystość św. Ignacego z Loyoli:

- adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00;

- nabożeństwo i msza święta odpustowa o godz. 18:00, w czasie której zostaną pobłogosławione nowe witraże przedstawiające czterech Ewangelistów. Witraż z wizerunkiem św. Łukasza ufundowała Pani Eugenia Ciereszko. Pozostałe natomiast Żywy Różaniec.

4. W pierwszy piątek miesiąca:

- adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi o 17:00;

- nabożeństwo pierwszopiątkowe o 18:15.

5. W pierwszą sobotę miesiąca:

- zmiana tajemnic i msza święta w intencji Żywego Różańca o 18:00.

6. Sakrament spowiedzi w dni powszednie o godzinie 18:00.

7. Trwa wakacyjna zbiórka tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych dla najuboższych dzieci na nowy rok szkolny. Można je składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej.

8. Wszystkich, którzy nie mogą fizycznie pielgrzymować na Jasną Górę zachęcamy do włączenia się w tzw. Grupę Złotą, czyli duchowego pielgrzymowania poprzez codzienne spotkania w kościele na modlitwie różańcowej, od 1 do 13 sierpnia, o godz. 18:00.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny, a w nim m. in. o pielgrzymce papieża Franciszka do kraju, w którym katolicyzm rozwija się obecnie najszybciej oraz o tzw. Archiwum Mitrochina, tajnych aktach sowieckiego wywiadu, które właśnie staja się jawne.

Dziękujemy Drogim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę. Zanieśmy innym Jezusa i Jego miłość, będąc dla nich znakiem, że Bóg nas kocha. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy życzenia zdrowia i radości.

Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom oraz wszystkim urlopowiczom życzymy pięknych wakacji i dobrego wypoczynku

Duszpasterze Parafii