Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj

26 kwietnia 2015 r.

1. Dzisiaj:

- rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne;

- codziennie na zakończenie Mszy Świętej modlitwa o powołania do służby w Kościele.

2. W poniedziałek:

- spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po wieczornej Mszy.

3. W środę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej:

- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:15;

-otwarte spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy.

4. W czwartek:

- prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania o 18:00;

- spotkanie osób dorosłych przygotowujących się do bierzmowania o 19:00 w domu parafialnym.

5. W pierwszy piątek maja – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika:

- nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dzięki dyspensie biskupa;

- okazja do spowiedzi od 17:30;

- rozpoczynamy nabożeństwa majowe sprawowane codziennie o 18:00;

- Msza Święta w intencji chorych o 18:30.

6. W pierwszą sobotę miesiąca – uroczystość NMP Królowej Polski (przeniesiona ze względu na 4. Niedzielę Wielkanocną przez Stolicę Apostolską):

- księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną;

- kancelaria będzie nieczynna;

- Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i zmiana tajemnic Żywego Różańca o 17:45.

7. Trwają jeszcze zapisy na letnie kolonie parafialne dla dzieci na słonecznych Morawach w Czechach. Zachęcamy także dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych rekolekcjach oazowych „Wakacje z Bogiem”. Szczegóły w gablocie, na stronie parafiaignacego.pl oraz u ks. Pawła.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny i inne tytuły prasy katolickiej.

9. Zapraszamy na stronę internetową naszej parafii: parafiaignacego.pl

MODLITWA ŚW. JANA PAWŁA II O NOWE POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE I ZAKONNE

Dobry Pasterzu naszych dusz, Ty znasz swoje owce i wiesz, jak dotrzeć do serca człowieka. Otwórz umysły i serca młodych, którzy szukają i oczekują słowa prawdy dla swego życia, daj im odczuć, że tylko w Tajemnicy Wcielenia znajdą pełne światło. Dodaj odwagi tym, którzy wiedzą, gdzie szukać prawdy, ale boją się, że Twoje wymagania są zbyt trudne, i porusz ducha tych, którzy chcieliby pójść za Tobą, lecz nie umiejąc przezwyciężyć niepewności i strachu, idą za innymi głosami i wchodzą na drogi prowadzące donikąd. Ty jesteś Słowem Ojca. Słowem, które stwarza i zbawia. Słowem, które oświeca i umacnia serca, przełam swoim Duchem opory i wahania niezdecydowanych, daj tym. których powołujesz, odwagę odpowiedzenia z miłością: „Oto ja, poślij mnie!”

Św. Janie Pawle II – módl się za nami!