Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj

Zmartwychwstanie Pańskie

20 kwietnia 2014 r.

I. LITURGIA

1. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.

2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:15. Następnie msza święta z ostatnią katechezą o świętości w ramach przygotowań do kanonizacji bł. Jana Pawła II i Jana XXIII.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu o 17:00.

W czwartek grupa pielgrzymów naszej parafii, na czele z ks. Proboszczem, wyrusza do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II i Jana XXIII. Polecamy im intencje całej naszej parafii.

4. W piątek z racji oktawy wielkanocnej nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Comiesięczna msza święta w intencji dzieci nienarodzonych, których życie jest zagrożone oraz za członków Dzieła Duchowej Adopcji o 18:30.

5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, w czasie której będziemy przeżywać kanonizację błogosławionych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.

Ta niedziela, nazywana także w tradycji Białą, była dniem składania białych szat przez katechumenów. Dlatego, w czasie mszy o 11:30 odbędzie się błogosławieństwo alb dzieci pierwszokomunijnych.

W Niedzielę Miłosierdzia przekażemy Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia każdemu, kto o nią poprosi z własnym zniczem, po każdej mszy świętej.

II. AKTUALNOŚCI:

1. Kancelaria parafialna we wtorek będzie nieczynna.

2. Trwają jeszcze zapisy na kolonie parafialne na Warmii i Mazurach Karpaczu. Szczegóły w Internecie.

3. W Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy do odwiedzenia Domu Miłosierdzia. Szczegóły na plakacie.

4. Zapraszamy na koncert z okazji kanonizacji Jana Pawła II organizowany przez Dom Miłosierdzia, który odbędzie się w przyszłą niedzielę w amfiteatrze. Bezpłatne bilety na koncert można odbierać w zakrystii.

5. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Wieczór Chwały w sobotę, w kościele św. Wojciecha o 19:30.

6. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.: o tym, dlaczego człowiekowi nie wystarcza życie doczesne, ale chce żyć wiecznie.

Tydzień przed kanonizacją bł. Jana Pawła II, składając Wam drodzy Parafianie i Goście, świąteczne życzenia, chcemy przytoczyć jego słowa: Chrystus zwycięża zło i śmierć! To radosne orędzie rozbrzmiewa w tych dniach w sercu Kościoła. Zwyciężywszy śmierć, Chrystus obdarza nieskończonym życiem tych, którzy Go przyjmują i wierzą w Niego. Jego śmierć i zmartwychwstanie stanowią zatem fundament wiary Kościoła.

Pozwólcie zatem Chrystusowi Zwycięzcy zapalić w waszych sercach radość i nadzieję!

Duszpasterze Parafii