Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

23 listopada 2014 r.

1. Dzisiaj:

- Gościmy kleryków koszalińskiego seminarium, którzy kierują do nas słowo rektora, a po mszach będą zbierać ofiary na rzecz diecezjalnego seminarium.

- To ostatnia niedziela przed Adwentem, stąd przy wyjściu z kościoła trwa andrzejkowy kiermasz ciast, przygotowanych przez rodziców i dzieci ze wspólnot parafialnych. Dochód przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci w naszej parafii.

2. Do końca listopada szczególnie pamiętamy o zmarłych w modlitwie, której szczególną formą są nabożeństwa wypominkowe sprawowane codziennie o 17:45.

- Kartki wypominkowe można jeszcze składać w kościele lub kancelarii.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:15.

Także w środę o 17:45 zapraszamy na koncert ewangelizacyjny zespołu hip- hopowego Full Power Spirit do kościoła pw. św. Józefa Rzemieślnika (ul. Łużycka 12a).

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00.

Także w czwartek Duszpasterstwo Akademickie oraz Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na spotkanie z Jackiem Pulikowskim pod tytułem:Rozmowa z podtekstem czyli kobiecość i męskość dziś. Jacek Pulikowski to ceniony rekolekcjonista, a także autor wielu publikacji, w których podejmuje tematy związane z rolą kobiety i mężczyzny w rodzinie, miłością, życiem rodzinnym w nurcie nauki chrześcijańskiej. Spotkanie odbędzie się w kościele pw. Ducha Świętego o 19:30.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.

6. Trwa roznoszenie wigilijnych opłatków do naszych domów. W naszej Parafii czynią to członkowie Parafialnej Caritas oraz Pan Kościelny.

7. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych: w sprawach losowych, za zmarłych, z okazji rocznic i jubileuszy. Od dzisiaj można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

8. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej - PARAFIAIGNACEGO.PL.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny. Są także kalendarze diecezjalne na 2015 rok oraz z okazji 30. rocznicy męczeńskiej śmierci, książeczki o bł. ks. Jerzym Popiełuszce.

10. Diecezjalny Ośrodek Wypoczynkowy w Pleśnej zaprasza 29 listopada na zabawę andrzejkową. Szczegóły na plakacie.

11. Planujemy zorganizowanie Pielgrzymki do Ziemi Świętej w marcu przyszłego roku. Chętnych prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.

12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Józef Piotrowiak z ul. Bosmańskiej, Halina Rejewska (msza pogrzebowa w naszym kościele w poniedziałek o 7:00, pogrzeb o 13:30 na cmentarzu)

Dziękując wszystkim, którzy wspomogli naszą wspólnotę modlitwą i ofiarami, życzymy Drogim Parafianom i Gościom obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia zdrowia i radości.

Duszpasterze Parafii